astonmarkets

Subtitle

About Us

Broker

Broker jest osobą lub  spółką, która organizuje transakcje między kupującym, a sprzedającym.  Broker otrzymuje prowizję, gdy umowa zostanie zrealizowana. Broker, który działa również jako sprzedawca lub nabywca staje się główną stroną umowy. Jako broker może występować także agent, który będzie działać w imieniu mocodawcy.

Plusy korzystania z usług brokera

Występują plusy korzystania z usług maklera. Po pierwsze, brokerzy znają własny rynek oraz dbają o relacje z potencjalnymi rachunkobiorcami. Brokerzy posiadają narzędzia oraz środki, dzięki którym mogą osiągnąć największą możliwą ilość nabywców potencjalnego produktu. Kolejno mogą ich sprawdzić, na ile są to nabywcy dla nich dochodowi, by wspierali ich w dalszej akwizycji. Indywidualny producent nie ma możliwości mieć takiego dostępu do klientów, jaką ma makler. Stąd zaletą kolejną z korzystania z usług pracy maklera jest koszt. Zarówno, jeśli chodzi o ceny, które mogą być niższe, jak i o koszt czasowy. Firma może go wykorzystać na coś innego.


Polecamy pożyczki pod zastaw!


Przed wynajęciem maklera rozsądne jest zbadanie warunków na jakich on działa. Niektórzy ludzie używają pełnego tytułu maklera, a są pośrednikami na przykład tylko w  transakcjach dotyczących nieruchomości. Brokerzy mogą mieć też wysokie wymagania wobec klienta, a formalnie nie posiadać żadnych szkoleń czy licencji. Dlatego też warto mieć oczy szeroko otwarte.


Zobacz też: pożyczki pod zastaw